Astma

Airbufo Forspiro


Opis:

Airbufo Forspiro zawiera dwie substancje czynne. Budezonid jest kortykosteroidem, który zmniejsza stan zapalny oraz łagodzi i zapobiega powstawaniu obrzęków w płucach. Formoterol do długodziałający lek rozszerzający oskrzela – co ułatwia oddychanie.Stosowanie produktu Airbufo Forspiro jest wskazane w objawowym leczeniu dorosłych (w wieku co najmniej 18 lat) z POChP z natężoną objętością wydechową pierwszosekundową (FEV 1 ) < 70% wartości należnej (po podaniu leku rozszerzającego oskrzela) i zaostrzeniem choroby w wywiadzie mimo systematycznej terapii lekami rozszerzającymi oskrzela


Skład i dostępność:

Substancje czynne: budezonid formoterol (1 dawka inhalacyjna zawiera 160 mikrogramów budezonidu i 4,5 mikrograma formoterolu fumaranu dwuwodnego) Substancja pomocnicza o znanym działaniu Laktoza jednowodna: 5,4 mg na dawkę odmierzoną i 4,4 mg na dawkę dostarczoną. Dostępność na rynku:


Stosowanie:

Uwaga! Przed zastosowaniem zaleca się kontakt z lekarzem. Produkt leczniczy Airbufo Forspiro jest wskazany w systematycznym leczeniu astmy u dorosłych i młodzieży (w wieku co najmniej 12 lat), u których właściwe jest jednoczesne stosowanie wziewnego glikokortykosteroidu i długo działającego agonisty receptorów β 2 -adrenergicznych, gdy: Dawkę należy ustalać tak, aby uzyskać najmniejszą dawkę zapewniającą skuteczną kontrolę objawów. Lekarz prowadzący powinien systematycznie oceniać stan pacjenta, aby sprawdzić, czy dawka budezonidu z formoterolem pozostaje optymalna. Jeśli najmniejsza zalecana dawka pozwoliła na długotrwałe opanowanie objawów choroby, następnym krokiem może być próba leczenia samym wziewnym glikokortykosteroidem. Zazwyczaj nie jest konieczne przyjmowanie więcej niż 8 inhalacji na dobę, ale przez ograniczony czas można stosować do 12 inhalacji na dobę. Pacjentom, którzy stosują więcej niż 8 inhalacji na dobę, należy zdecydowanie zalecić skontaktowanie się z lekarzem prowadzącym. Należy ponownie ocenić stan pacjenta i rozważyć zmianę leczenia podtrzymującego.


Przeciwwskazania do stosowania leku to:

Poniższe przeciwwskazania nie stanowią pełnej listy, pełna lista jest podana na ulotce dołączonej do opakowania leku. Przeciwwskazaniem jest uczulenie na jakikolwiek składnik preparatu.


Lek- nie może być stosowane z lekami takimi jak:

Lek – nie może być stosowane z lekami takimi jak: Przed zastosowaniem leku należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach.


Ciąża i karmienie piersią:

Nie należy stosować leku Airbufo Forspiro w okresie ciąży Jeśli pacjentka zaszła w ciążę w trakcie leczenia lekiem Airbufo Forspiro, nie powinna przerywać jego stosowania, tylko powinna niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Jeśli pacjentka karmi piersią, przed zastosowaniem leku Airbufo Forspiro powinna poradzić się lekarza.


Możliwe skutki uboczne stosowania:

Uwaga! W przypadku wystąpienia skutków ubocznych leku należy skonsultować się z lekarzem. Często występujące kołatanie serca (odczuwanie bicia serca), drganie mięśni, drżenie (zwykle łagodne i ustępujące w trakcie dalszego stosowania leku Airbufo Forspiro), pleśniawki (zakażenie grzybicze) w jamie ustnej (ryzyko ich rozwoju jest mniejsze, jeśli po wykonaniu inhalacji pacjent wypłucze jamę ustną wodą), lekki ból gardła, kaszel i chrypka, ból głowy, zapalenie płuc (zakażenie płuc) u pacjentów z POChP Niezbyt często występujące uczucie niepokoju, nerwowości lub pobudzenia, zaburzenia snu, zawroty głowy, nieostre widzenie, nudności, przyspieszone bicie serca, obecność siniaków na skórze, kurcze mięśni, agresja, lęk Rzadko występujące wysypka, świąd, skurcz oskrzeli (skurcz mięśni w drogach oddechowych powodujący świszczący oddech – jeśli bezpośrednio po inhalacji wystąpi nagle u pacjenta świszczący oddech, należy przerwać stosowanie leku Airbufo Forspiro i niezwłocznie zwrócić się do lekarza), małe stężenie potasu we krwi, niemiarowe bicie serca Więcej informacji znajduje się na ulotce dołączonej do leku.