E-recepta

E-recepta online i telemedycyna jako nowoczesne rozwiązania zdrowotne W dzisiejszych czasach, gdy tempo życia staje się coraz szybsze, a dostęp do tradycyjnych przychodni lekarskich bywa utrudniony, e-recepta online staje się wygodnym i efektywnym narzędziem dla pacjentów. Jeszcze niedawno niewiele osób mogło sobie wyobrazić, że służba zdrowia skorzysta z nowoczesnych narzędzi do komunikacji w celu diagnozowania problemów zdrowotnych oraz wypisywania e-recept. Jednak pojawienie się telemedycyny wywróciło tradycyjne podejście pacjentów i lekarzy do opieki zdrowotnej.

Dziś e-poradnie, takie jak nasza, dostarczają szeroki zakres usług dla pacjentów, którzy coraz częściej sięgają po porady telefoniczne bądź internetowe konsultacje medyczne. W trakcie konsultacji online z doświadczonym lekarzem pacjenci mogą nie tylko uzyskać niezbędne e-zwolnienia czy skierowania na badania, ale także otrzymać e-recepty na niezbędne leki. To znaczy, że można zaoszczędzić cenny czas, uniknąć długich oczekiwania w tradycyjnych przychodniach oraz zyskać wygodę i komfort dostępu do opieki zdrowotnej.

E-recepta online to wygodne i bezpieczne rozwiązanie, które umożliwia pacjentom łatwy dostęp do niezbędnych leków, a jednocześnie pomaga ograniczać ryzyko kontaktu z innymi osobami w miejscach oczekiwania w placówkach medycznych. To również doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą opuścić swojego miejsca zamieszkania, a mimo to potrzebują stałego dostępu do opieki lekarskiej. Dzięki telemedycynie i e-receptom online, opieka zdrowotna staje się bardziej dostępna i dostosowana do współczesnych potrzeb. Pacjenci i lekarze przekonują się, że korzystanie z nowoczesnych narzędzi komunikacji w opiece zdrowotnej może przynieść wiele korzyści, zarówno pod kątem wygody, jak i efektywności. E-recepta to tylko jedna z wielu zalet telemedycyny, która ułatwia życie pacjentom i przyczynia się do poprawy ogólnego stanu zdrowia społeczeństwa.

Zamów teraz szybką e-receptę

cena: 49.00

(bez ukrytych kosztów!)
czas realizacji: do 20min. (w godz. 7.00 - 22.00)
pytania: szybkarecepta@gmail.com

... a następne zamówienie 15zł taniej!

e recepta zamawianie online
Krok 1
Wykup i opłać teleporadę

Kliknij na czerwony przycisk „zamawiam”, podaj w formularzu swoje dane kontaktowe i opłać zamówienie przez PayU. Proces wygląda podobnie jak robienie zakupów w sklepie internetowym

e recepta zamawianie online
Krok 2
Wypełnij ankietę medyczną

Na email otrzymasz od nas kilka pytań do wywiadu medycznego. Te informacje są potrzebne lekarzowi. Swoje odpowiedzi wyślij do nas jak najszybciej.

e recepta konsultacja lekarska online
Krok 3
eReceptę dostaniesz na email lub SMS

Do 20min. otrzymasz od nas email lub SMS z kodem e recepty. Ten kod następnie podajesz w aptece farmaceucie razem ze swoim nr PESEL, by zrealizować receptę.

Potrzebujesz przedłużenia terapii? Zamów e receptę na kontynuację leczenia!

Cena: 49.00

(bez ukrytych kosztów!)
czas realizacji: do 20min. (w godz. 7.00 - 22.00)
pytania: szybkarecepta@gmail.com

 

E-recepta online lub przedłużenie leków bez wychodzenia z domu

Wielu pacjentów zwraca się z prośbą do e-przychodni internetowych w przypadku choroby, nagłych dolegliwości bólowych lub w celu przedłużenia kuracji danym lekiem. Lekarz, z którym konsultują problem, po zebraniu wywiadu i rozmowie, może wystawić ważne recepty elektroniczne bez konieczności wychodzenia przez pacjenta z domu. W przypadku części medykamentów podstawą do wystawienia e-recepty elektronicznej będzie przedłożenie przez pacjenta aktualnych badań lekarskich. Lekarz nie wystawi także e-recepty bez wychodzenia z domu, jeśli zauważy przeciwskazania. Z recepty elektronicznej bez wychodzenia z domu mogą natomiast korzystać pacjenci cierpiący na choroby przewlekłe i których leki się skończyły. Wystawiony przez lekarza dokument z lekiem można odebrać, a następnie przedłożyć w aptece w formie zapisanej wiadomości na skrzynce mailowej bądź wiadomości SMS, która będzie zawierać kod odbioru leku.

Czy e-recepta jest bezpieczna?

W każdej sytuacji możesz skorzystać z opcji erecepty i zdalnej konsultacji z lekarzem. Jest to całkowicie zgodne z prawem, a recepty są wystawiane przez lekarza z uprawnieniami, który ponosi odpowiedzialność za wystawione recepty.


Każda erecepta jest weryfikowana w aptece, ponieważ musi trafić do centralnego systemu. Farmaceuta w aptece sprawdzi na podstawie kodu e recepty na co została wystawiona, przez jakiego lekarza i kiedy. Erecepta jest także powiązana z kontem Pacjenta, dlatego lekarz musi znać Twój Pesel, aby móc taką receptę wystawić. Wszystkie te dane były dostępne dla lekarzy także wówczas kiedy wystawiali recepty papierowe.

Kiedy warto skorzystać z konsultacji online?

Tego typu konsultacje lekarskie online są trafionym rozwiązaniem kiedy potrzebujesz szybkiego kontaktu z lekarzem:


  • jeśli nie udało Ci się zarejestrować w swojej przychodni
  • jeśli nie chcesz spotykać się z lekarzem osobiście (np. ze względu na obecną pandemię)
  • kiedy wystąpiła nagła potrzeba konsultacji i recept na leki w dni wolne (weekend) lub w godzinach nocnych i nie jesteś w stanie skontaktować się ze swoim lekarzem

Ile leków może być przepisanych na jednej e-recepcie i czy musi być zrealizowana od razu?

Jedna e-recepta może posłużyć do przepisania tylko jednego leku. Istnieje również możliwość wystawienia przez lekarza recepty zbiorczej, czyli maksymalnie na 5 różnych środków medycznych. Jednorazowo e-recepta wystawiona przez internet lub stacjonarnie może zawierać ilość leku niezbędną do stosowania przez łącznie 360 dni, z uwzględnieniem zalecanego dawkowania. Liczba opakowań nie może jednocześnie przekraczać 120-dniowego zapotrzebowania pacjenta na przepisany środek medyczny. E-recepta wystawiona przez internet nie musi być też od razu zrealizowana w całości. Pacjent może wykupić jedno opakowanie leku, a kolejne dopiero w dogodnym dla niego terminie. W przypadku e-recepty ważnej przez rok należy jednak pamiętać, że pierwsze opakowanie powinno być wykupione w ciągu 30 dni od momentu jej wystawienia. Wyjątek stanowi sytuacja, gdy lekarz przyjmujący online l

Czy leki wypisane na e-recepcie muszą być wykupione w tej samej aptece i osobiście przez pacjenta?

Jedna recepta wystawiona przez internet może być zrealizowana tylko w jednej aptece. Obowiązek ten nie występuje w przypadku recepty zbiorczej, ponieważ pozwala ona na zakup poszczególnych preparatów w różnych placówkach. E-recepta nie musi być też realizowana osobiście. Aby leki mógł wykupić ktoś inny, powinien jedynie dysponować numerem PESEL danego pacjenta oraz czterocyfrowym kodem PIN. Istnieje też możliwość udzielenia wybranej osobie dostępu do własnego Internetowego Konta Pacjenta. W ten sposób można łatwo uzyskać informacje o najbliższych kontrolach lekarskich, dotychczasowej historii leczenia czy sposobach dawkowania leku, co ma szczególne znaczenie w przypadku opieki nad osobami starszymi lub niepełnosprawnymi. Za pomocą Internetowego Konta Pacjenta da się też sprawdzić zawartość każdej e-recepty wystawionej online lub stacjonarnie. Aby uzyskać dostęp do profilu, należy zalogować się do niego za pomocą e-dowodu lub profilu zaufanego.

Jak długo ważna jest e-recepta i czy można ją przedłużyć?

Lekarz przyjmujący online najczęściej wystawia e-receptę o 30-dniowym terminie ważności, licząc od daty wystawienia. Od tej reguły występują jednak pewne wyjątki. Przykładowo, e-recepta na antybiotyki pozostaje ważna jedynie przez 7 dni od momentu wypisania. Czas realizacji jest natomiast dłuższy w przypadku szczepionek oraz innych preparatów immunologicznych, ponieważ wynosi 120 dni. Jeżeli termin ważności recepty elektronicznej minął, pacjent nie będzie w stanie wykupić na nią przepisanego leku. W takiej sytuacji konieczna jest kolejna zdalna konsultacja, w ramach której lekarz wystawi online drugą e-receptę z nową datą. W przypadku błędnego przepisania leku lub jej niewłaściwego opisania na recepcie, nie ma możliwości dokonania korekty. Lekarz musi wówczas anulować e-receptę oraz wystawić nową.

Czy lekarz może odmówić wystawienia e-recepty przez internet?

Należy pamiętać, że lekarz może odmówić wystawienia e-recepty na określone leki. Specjalista musi kierować się przede wszystkim dobrem pacjenta. Jeżeli lekarz nie uzna zasadności stosowania danego leku lub odnotuje konkretne przeciwwskazania zdrowotne, ma prawo zaniechać wystawienia e-recepty. Obowiązek wystawiania recept elektronicznych wprowadzony został w ramach ustawy 8 stycznia 2020 roku. Istnieją jednak różne odstępstwa od tej reguły, dlatego w niektórych przypadkach zasadne może być wypisanie tradycyjnej recepty papierowej. Leki przepisane w taki sposób wciąż mogą być wykupione w dowolnej aptece. Do sytuacji wyjątkowych zalicza się np. konieczność wystawienia recepty transgranicznej, recepty dla osób o nieustalonej tożsamości czy recepty dla osób nieposiadających dostępu do systemu e-zdrowie. W każdym z tych przypadków cena za usługę pozostaje jednak taka sama. Tania e-recepta pozwala tym samym na szybkie otrzymanie leków, o ile lekarz uzna za zasadne ich przepisanie pacjentowi.