Pediatra online 24h, zdalne konsultacje medyczne

Pediatra online 24h, gdy potrzebna jest szybka pomoc lekarska online. Zauważasz pogorszenie stanu zdrowia dziecka i skarży się ono na ból lub złe samopoczucie? Nie bagatelizuj pierwszych sygnałów. Lepiej skontaktuj się z profesjonalnym pediatrą od razu, by uniknąć powikłań i poważnego zagrożenia.

Nie ryzykuj zdrowiem i życiem dziecka. Wystarczy się z nami skontaktować za pomocą wiadomości e-mail lub zadzwonić. Pomożemy z każdym problemem. E-pediatra online to wygodne konsultacje umożliwiające realizację bez wychodzenia z domu – nawet za chwilę.

Zamów teraz szybką e-receptę

cena: 59.00

(bez ukrytych kosztów!)
czas realizacji: do 20min. (w godz. 7.00 – 22.00)
pytania:


a następne zamówienie 15zł taniej!

Jak otrzymać e Receptę:


e recepta zamawianie online

Wykup i opłać teleporadę

Kliknij na niebieski przycisk “zamawiam”, podaj w formularzu swoje dane kontaktowe i opłać zamówienie przez PayU.
Proces wygląda podobnie jak robienie zakupów w sklepie internetowym

e recepta zamawianie online

Wypełnij ankietę medyczną

Na email otrzymasz od nas kilka pytań do wywiadu medycznego. Te informacje są potrzebne lekarzowi. Swoje odpowiedzi wyślij do nas jak najszybciej.

e recepta konsultacja lekarska online

eReceptę dostaniesz na email lub SMS

Do 20min. otrzymasz od nas email lub SMS z kodem e recepty. Ten kod następnie podajesz w aptece farmaceucie razem ze swoim nr PESEL, by zrealizować receptę.


Pediatra online, najczęstsze choroby i problemy zdrowotne u dzieci

Maluchy podczas zabawy rzadko zastanawiają się nad swoim zdrowiem i bezpieczeństwem. Nie przejmują się kontaktem z potencjalnie chorym przyjacielem, który daje oznaki problemów zdrowotnych, chłodem, wiatrem, czy wilgocią. Prowadzi to do stosunkowo częstych zachorowań, które nie są pozornie groźne – zbagatelizowane mogą jednak prowadzić do poważnych konsekwencji. Do najpopularniejszych schorzeń wśród najmłodszych zaliczamy m.in.:

 • przeziębienia,
 • alergie,
 • wysypki,
 • anginę,
 • zapalenie płuc,
 • zapalenie migdałków,
 • zapalenie gardła,
 • zapalenie jamy ustnej,
 • zapalenie oskrzeli,
 • grypa,
 • rotawirusy i norowirusy (odpowiedzialne za tzw. jelitówkę, czy grypę żołądkową).

Pełna lista jest oczywiście o wiele dłuższa. Nie lekceważ zatem pozornie mało istotnych objawów, do których należą katar, kaszel, podwyższona temperatura, biegunka, wymioty, czy niewielkie problemy z oddechem. Dziecko bez lekarstw męczy się, walcząc o zdrowie. Profesjonalna pomoc eksperta i porady medyczne pomogą Ci wesprzeć swoje pociechy w tym trudnym dla nich czasie.

Zdalna przychodnia oferuje konsultacje z możliwością wystawienia recepty online.

Kadra naszych lekarzy to doświadczeni specjaliści z zapleczem wiedzy i umiejętności zdobywanych przez lata. Codziennie mamy kontakt z wieloma przypadkami. Dzięki temu stale rozwijamy się w swoim fachu i edukujemy się z myślą o zdrowiu oraz życiu pacjentów. Zaufało nam wielu zadowolonych klientów. Skorzystaj z usług e-pediatry już dziś i dołącz do tego grona.

W razie nagłej potrzeby możesz skontaktować się z nami o dowolnej porze. Zawsze uzyskasz fachową pomoc lub wsparcie. Oferujemy również usługi lekarskie związane z wieloma innymi specjalizacjami, np.:

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz. Zespół naszych specjalistów zrobi wszystko, by znaleźć rozwiązanie i zapewnić Ci profesjonalną pomoc.

Rejestracja i realizacja są banalnie proste. Interfejs portalu jest czytelny i intuicyjny, a strona poprowadzi Cię krok po kroku. Potrzebujesz jedynie telefonu komórkowego, internetowego konta bankowe i skrzynki e-mail. Zobacz, jakie to proste


W razie jakichkolwiek problemów lub wątpliwości, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.
Powyższy formularz i rejestracja Pacjentów jest obsługiwany przez zewnętrzną platformę Medfile, co gwarantuje bezpieczeństwo Państwa danych osobowych.

Kiedy można skorzystać z pomocy lekarza pediatry online?

Pediatra zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób wieku dziecięcego, a także kompleksową profilaktyką zdrowia dzieci i młodzieży. Specjalista ten towarzyszy najmłodszym pacjentom już od pierwszych dni życia , sprawując nad nimi pieczę przez praktycznie cały okres rozwoju i dorastania. Podstawę opieki pediatrycznej stanowią wizyty kontrolne, dzięki którym lekarz może szybko wykryć różne nieprawidłowości oraz odpowiednio wcześnie zainterweniować. Konsultacje z tym specjalistą przeprowadzane są także w przypadku wystąpienia alarmujących dolegliwości, celem przeprowadzenia profesjonalnej diagnostyki. Wiele młodych pacjentów wymaga też regularnego monitorowania stanu zdrowia, ze względu na towarzyszące im choroby przewlekłe czy wady wrodzone. Usługi telemedyczne pozwalają na przeprowadzenie konsultacji z pediatrą online, czyli drogą zdalną.

Na czym polega e-wizyta u pediatry?

E-wizyta u pediatry polega na przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu lekarskiego, na podstawie którego specjalista oceni stan zdrowia dziecka oraz zadecyduje o dalszych postępowaniach. W ramach takiej konsultacji dokonać można wstępnej diagnostyki różnych chorób wieku dziecięcego, a także monitorować ich leczenie. Lekarz pediatra prowadzący praktykę online potrafi sprawnie ocenić stan zdrowia dziecka, włącznie z występującymi zaburzeniami w funkcjonowaniu poszczególnych układów w organizmie młodego pacjenta, wadami genetycznymi czy nieprawidłowościami rozwojowymi. W zależności od specyfiki problemu zdrowotnego, pediatra przyjmujący online przedstawia odpowiednie zalecenia profilaktyczne oraz sugeruje najlepsze dostępne formy leczenia. Jeżeli specjalista uzna to za konieczne lub wskazane, może wystawić skierowanie na specjalistyczne badania lub zadecydować o wypisaniu e-recepty na odpowiednie leki. W przypadku dzieci zmagającymi się z chorobami przewlekłymi, opieka pediatryczna zwykle uzupełniana jest wsparciem także innych specjalistów.

Jak przygotować się do e-wizyty u pediatry online?

Po ustaleniu terminu e-wizyty u pediatry, opłaceniu usługi oraz określeniu dogodnej formy kontaktu ze specjalistą, wystarczy jedynie odbyć umówioną konsultację. W zależności od specyfiki problemu zdrowotnego dziecka, konieczne może być przekazanie lekarzowi odpowiedniej dokumentacji medycznej – włącznie z książeczką zdrowia dziecka, wynikami badań czy dotychczasową historią choroby. Z pediatrą online można kontaktować się przez 24 h na dobę, dlatego konsultacje realizowane są nawet w nagłych przypadkach. W przypadku nieco starszych dzieci oraz nastolatków, wywiad lekarski przeprowadzany jest bezpośrednio z małym pacjentem. Jeżeli pomocy medycznej wymagają młodsze dzieci lub niemowlęta, niezbędne jest zaangażowanie rodzica lub opiekuna. Lekarz pediatra przyjmujący online może udzielić wszystkich niezbędnych informacji odnośnie działań profilaktycznych, a także sposobów dawkowania przepisanych leków. Do jego zadań należy również prawidłowa interpretacja wyników badań.

O czym należy pamiętać przed odbyciem e-konsultacji pediatrycznej?

Konsultacja pediatryczna online jest bardzo elastyczną formą kontaktu z tym specjalistą, ponieważ pozwala na rozwiązanie wielu problemów zdrowotnych bez konieczności odbywania wizyty stacjonarnej. W obu przypadkach występują jednak bardzo podobne zasady. Lekarz pediatra online powinien przede wszystkim dokładnie poznać cel wizyty, dlatego trzeba dokładnie sprecyzować dolegliwości lub potrzeby małego pacjenta. Ważnym etapem jest przygotowanie dokumentacji medycznej, czyli wszystkich informacji dotyczących stanu zdrowia dziecka. Dotyczy to m.in. wyników ostatnich badań, przyjmowanych na stałe leków czy przebytych chorób. Na podstawie tych danych, pediatra zdalnie postawi diagnozę, wdroży leczenie lub zadecyduje o wystawieniu recepty elektronicznej. Specjalista prowadzący praktykę online może zajmować się zarówno różnymi schorzeniami typowymi dla wieku dziecięcego, jak i bardziej nietypowymi oraz trudnymi przypadkami.

Jak przygotować dziecko do konsultacji z pediatrą online?

Przebieg e-konsultacji pediatrycznej w dużym stopniu zależy od wieku dziecka. Mały pacjent powinien być przede wszystkim poinformowany o tym, jak wygląda zdalna wizyta u lekarza i czym różni się od stacjonarnej. Rodzic powinien cierpliwie odpowiadać na wszystkie pytania, a także rozwiać ewentualne wątpliwości. Opiekun uczestniczy w e-konsultacji razem z dzieckiem, co ma szczególne znaczenie w przypadku najmłodszych dzieci. Podczas samej e-wizyty nic nie powinno rozpraszać uwagi rodzica i małego pacjenta. Pediatra online 24h na dobę obsługuje wielu pacjentów, dzięki czemu można się z nim skontaktować w dogodnym czasie. Takie rozwiązanie jest dużym udogodnieniem dla rodziców, którzy z uwagi na inne obowiązki mogą mieć problem z umówieniem się na konsultację w stacjonarnej poradni pediatrycznej.

Jak wygląda zdalna konsultacja pediatryczna?

Po uzgodnieniu dogodnego terminu e-wizyty, opłaceniu usług, wypełnieniu ankiety medycznej oraz wybraniu formy kontaktu, można odbyć konsultację pediatryczną. Jeżeli jest to konieczne, rodzic powinien okazać indywidualną dokumentację medyczną. W zależności od wieku dziecka, lekarz przeprowadza wywiad medyczny z opiekunem lub bezpośrednio wypytuje małego pacjenta. W oparciu o uzyskane dzięki temu informacje, pediatra online decyduje o kolejnych działaniach. Może to być zarówno przekierowanie na dodatkowe badania, jak i przepisanie niezbędnych leków. E-recepta online dla dziecka wystawiana jest zarówno w przypadku środków przyjmowanych na stałe przez małego pacjenta, jak i tych przeznaczonych do okresowego leczenia chorób czy infekcji. PIN identyfikacyjny przesyłany jest nawet w ciągu 20 minut na e-mail lub SMS. Kod ten należy podać farmaceucie w aptece razem z numerem PESEL, aby zrealizować receptę elektroniczną i wykupić zapisane leki dla dziecka. Specjalista udziela też konkretnych porad i zaleceń związanych z opieką profilaktyczną, co ma szczególne znaczenie w przypadku niemowląt i młodszych dzieci.