Astma

Benodil


Opis:

Lek w inhalatorze Benodil stosuje się w leczeniu astmy oraz w leczeniu objawowym przewlekłego obturacyjnego zapalenia płuc (POChP) u dorosłych.Lek wziewny o działaniu przeciwzapalnym zawierający kortykosteroid.


Skład i dostępność:

Substancje czynne: Budesonidum Dostępność na rynku: 10 ampułek po 2 ml 20 ampułek po 2 ml 40 ampułek po 2 ml 60 ampułek po 2 ml


Stosowanie:

Uwaga! Przed zastosowaniem zaleca się kontakt z lekarzem. Stosowany jest w regularnym, długotrwałym leczeniu astmy oskrzelowej. Preparat zmniejsza obrzęk i podrażnienie dolnych dróg oddechowych, zmniejsza nasilenie objawów i częstość występowania zaostrzeń astmy oskrzelowej.Budezonid jest glikokortykosteroidem o silnym, miejscowym działaniu przeciwzapalnym, przeciwalergicznym, przeciwwysiękowym i przeciwobrzękowym. Benodil pomaga zapobiegać napadom astmy i ułatwia oddychanie w przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc.


Przeciwwskazania do stosowania leku to:

Poniższe przeciwwskazania nie stanowią pełnej listy, pełna lista jest podana na ulotce dołączonej do opakowania leku. Przeciwwskazaniem jest uczulenie na jakikolwiek składnik preparatu.


Lek- nie może być stosowane z lekami takimi jak:

Lek – nie może być stosowane z lekami takimi jak: Przed zastosowaniem leku należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach. W szczególności należy poinformować lekarza, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z następujących leków: • leki steroidowe • leki stosowane w leczeniu zakażeń grzybiczych, takie jak ketokonazol lub itrakonazol • inhibitory proteazy HIV, takie jak rytonawir i nelfinawir (stosowane u pacjentów z AIDS). Niektóre leki mogą nasilać działanie leku Benodil i lekarz może chcieć uważnie monitorować stan pacjenta przyjmującego takie leki (w tym niektóre leki na HIV: rytonawir, kobicystat).


Ciąża i karmienie piersią:

Uwaga! Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas stosowania leku Benodil, nie należy zaprzestawać jego stosowania, lecz natychmiast skonsultować się z lekarzem.


Możliwe skutki uboczne stosowania:

Uwaga! W przypadku wystąpienia skutków ubocznych leku należy skonsultować się z lekarzem. Działanie niepożądane występujące często (mogą wystąpić u mniej niż 1 na 10 pacjentów): pleśniawki (zakażenie grzybicze) w jamie ustnej., łagodny ból gardła, kaszel i ochrypły głos, zapalenie płuc (zakażenie płuc) u pacjentów z objawy zakażenia płuc: gorączka lub dreszcze, zwiększenie wytwarzania śluzu, zmiana barwy śluzu, nasilenie kaszlu lub zwiększone trudności w oddychaniu. Więcej informacji znajduje się na ulotce dołączonej do leku.