Antybiotyki, Leki

Pimafucin


Opis:

Pimafucin to antybiotyk wydawany na receptę. Ma działanie przeciwgrzybicze. Lek dostępny jest w postaci kremu oraz globulek dopochwowych Pimafucin, to lek wykorzystywany w ginekologii. Działa on przeciwgrzybiczo i przeciwpierwotniakowo, a odpowiedzialna za to jest jego substancja czynna – natamycyna. Zazwyczaj preparat ten stosuje się w przypadku zapalenia pochwy wywołanego przez drożdżaki. Natamycyna wiąże się nieodwracalnie ze sterolami wchodzącymi w skład błony komórkowej grzybów. Błona komórkowa ulega uszkodzeniu, co zaburza funkcjonowanie komórki grzyba i w konsekwencji prowadzi do jej śmierci. Preparat wykazuje jedynie działanie miejscowe. Lek przeciwgrzybiczy z grupy antybiotyków polienowych stosowany miejscowo.


Skład i dostępność:

Substancje czynne: Natamycyna Dostępność na rynku: 3 globulki 6 globulek


Stosowanie:

Uwaga! Przed zastosowaniem zaleca się kontakt z lekarzem. Dopochwowo (głęboko) 1 globulka raz na dobę, na noc przez 3-6 dni.


Przeciwwskazania do stosowania leku to:

Przeciwwskazaniem jest uczulenie na jakikolwiek składnik preparatu.


Lek- nie może być stosowane z lekami takimi jak:

Lek Pimafucin nie może być stosowane z lekami takimi jak: Przed zastosowaniem leku należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach.


Ciąża i karmienie piersią:


Możliwe skutki uboczne stosowania:

Uwaga! W przypadku wystąpienia skutków ubocznych leku należy skonsultować się z lekarzem. reakcja nadwrażliwości na alkohol cetylowy niewielkie uczucie pieczenia w okolicy narządów płciowych po zastosowaniu globulki