Ból mięśni i stawów, Leki, Leki przeciwbólowe

Lek Aulin

Co to jest Aulin?

Aulin to lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, wykorzystywany do łagodzenia ostrych bólów i obniżania gorączki. Jego nabycie możliwe jest tylko na receptę w aptekach. Dostępny jest w dwóch formach: tabletki oraz granulat do przygotowania zawiesiny doustnej. Tabletki Aulin są białe lub jasnożółte, okrągłe, pakowane w blistry z PVC/Aluminium i umieszczane w kartonikach zawierających 6, 15 lub 30 sztuk. Granulat to żółty proszek, pakowany po 2 g w wielowarstwowe saszetki, umieszczane w kartonach po 6, 9, 15 lub 30 saszetek


Aktywnym składnikiem leku jest nimesulid. Dostępne są opakowania tabletek 100 mg po 15 lub 30 sztuk.

Dawkowanie leku Aulin

Stosowanie Aulinu powinno odbywać się zgodnie z zaleceniami lekarza. Minimalizuje to ryzyko skutków ubocznych. Zazwyczaj stosuje się jedną saszetkę 100 mg dwa razy dziennie, nie dłużej niż przez 15 dni. Granulat rozpuszcza się w wodzie, a lek najlepiej przyjmować po posiłku. W przypadku przedawkowania należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Nie należy stosować podwójnej dawki, aby nadrobić pominiętą dawkę.

Przeciwskazania dotyczące Aulin

Przeciwwskazania obejmują alergię na nimesulid lub inny składnik leku, a także wcześniejsze reakcje na NLPZ, takie jak astma, polipy nosa, wysypki, obrzęk naczynioruchowy, krwawienie z przewodu pokarmowego, owrzodzenia, udar mózgu. Nie zaleca się stosowania Aulinu razem z niektórymi lekami, w ciąży i podczas karmienia piersią. Przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Skutki uboczne dotyczące Aulin

Możliwe skutki uboczne to między innymi niestrawność, bóle brzucha, wysypki, duszność, żółtaczka, zmiany w moczu, obrzęki, zmęczenie. W przypadku wystąpienia poważnych objawów należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.


E-recepta może być wygodną alternatywą dla osób potrzebujących szybkiego dostępu do leku.