Antykoncepcja hormonalna/regularna

Ginoring


Opis:

Ginoring to złożony środek antykoncepcyjny w postaci systemu terapeutycznego dopochwowego, zapobiegający ciąży. Substancjami czynnymi leku są: etonogestrel i etynyloestradiol,etylen i octan winylu kopolimer, 28% octanu winylu, poliuretan.Jeśli system Ginoring ma zastąpić złożone hormonalne środki antykoncepcyjne, rozpoczęcie terapii powinno nastąpić w dowolnym dniu cyklu, ale najpóźniej w dniu następującym po przerwie w stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych. Natomiast gdy system dopochwowy Ginoring ma zastąpić antykoncepcję zawierającą tylko progestagen, terapię można rozpocząć w dowolnym dniu.


Skład i dostępność:


Stosowanie:

Uwaga! Przed zastosowaniem zaleca się kontakt z lekarzem. Lek Ginoring należy stosować dopochwowo. Po założeniu systemu terapeutycznego musi on pozostać na 3 tygodnie z rzędu. W tym czasie zaleca się regularne sprawdzanie, czy Ginoring znajduje się w pochwie (zwłaszcza przed i po stosunku), aby upewnić się, że pacjentka jest zabezpieczona przed ciążą. Ginoring pacjentka może zakładać i usuwać samodzielnie, przy czym kiedy po raz pierwszy można zastosować lek decyduje lekarz, gdyż musi to być odpowiedni dzień cyklu miesiączkowego. Po upływie trzech tygodni należy usunąć Ginoring i zrobić tygodniową przerwę. Zwykle w czasie przerwy w stosowaniu leku pojawia się krwawienie miesięczne. Szczegółowe informacje odnośnie stosowania leku dostępne są w ulotce dołączonej do opakowania.Lek Ginoring jest przeznaczony do stosowania u kobiet w wieku powyżej 18 lat.


Przeciwwskazania do stosowania leku to:

Przeciwwskazaniem jest uczulenie na jakikolwiek składnik preparatu. Stosowanie produktów leczniczych tego typu wiąże się ze zwiększonym ryzykiem żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej. Schorzenie to może być śmiertelne w nawet 2% przypadków. Ryzyko wystąpienia żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej jest największe w ciągu pierwszego roku stosowania złożonej antykoncepcji hormonalnej. Ulega ono zwiększeniu także wtedy, gdy środki antykoncepcyjne są przyjmowane ponownie po przerwie wynoszącej 4 tygodnie lub więcej. zaburzenia krzepnięcia krwi, ciężka cukrzyca przebiegająca z uszkodzeniem naczyń krwionośnych, bardzo wysokie ciśnienie krwi, bardzo wysokie stężenie tłuszczów we krwi (cholesterolu lub triglicerydów) stan zwany hiperhomocysteinemią, choroby wątroby, zapalenie wątroby typu C, zaburzenia czynności nerek, guz wątroby (także w przeszłości), rozpoznany lub podejrzewany rak piersi rak narządów płciowych, krwawienia z pochwy o niewyjaśnionej przyczynie. Łączenie z innymi lekami – Ginoring Tabletki – nie mogą być stosowane z lekami takimi jak: Stosowanie leku Ginoring a ciąża i karmienie piersią; Lek Ginoring nie powinien być stosowany w czasie ciąży. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy się upewnić, że pacjentka nie jest w czasie ciąży. A jeśli w okresie jego stosowania dojdzie do poczęcia, trzeba usunąć jak najszybciej system terapeutyczny i skonsultować się z lekarzem. Lek Ginoring nie powinien być stosowany w okresie karmienia piersią, ponieważ może on zmniejszać ilość pokarmu oraz zmieniać jego skład. Jeśli pacjentka chce korzystać z tej metody antykoncepcji, należy się skonsultować z lekarzem. Możliwe skutki uboczne stosowania – Ginoring Uwaga! W przypadku wystąpienia skutków ubocznych leku należy skonsultować się z lekarzem. bolesne miesiączkowanie, ból brzucha, ból w obrębie miednicy, depresja, nudności, świąd w obrębie okolic intymnych tkliwość piersi, trądzik, zmniejszenie popędu płciowego, zwiększenie masy ciała.


Lek- nie może być stosowane z lekami takimi jak:


Ciąża i karmienie piersią:


Możliwe skutki uboczne stosowania: