Antybiotyki, Leki

Duomox


Opis:

Duomox to antybiotyk wydawany na receptę. Lek ma postać tabletek zawiera amoksycylinę, antybiotyk beta-laktamowy, półsyntetyczną penicylinę o szerokim spektrum działania, zakażenia spowodowane przez drobnoustroje wrażliwe na amoksycylinę, tj.: zakażenia górnych i dolnych dróg oddechowych; zakażenia dróg moczowych; zakażenia żołądkowo-jelitowe; zakażenia skóry i tkanek miękkich; rzeżączka ostra, niepowikłanaJest stosowany w różnych zakażeniach bakteryjnych. Amoksycylina podlega rozkładowi przez beta-laktamazy wytwarzane przez bakterie oporne i dlatego zakres działania tego antybiotyku nie obejmuje mikroorganizmów, które wytwarzają te enzymy.


Skład i dostępność:

Substancje czynne: amoksycylina Dostępność na rynku: -250 mg, -375 mg, -500 mg, -750 mg, -1 g.


Stosowanie:

Uwaga! Przed zastosowaniem zaleca się kontakt z lekarzem. ostrego bakteryjnego zapalenia zatok; ostrego paciorkowcowego zapalenia migdałków i zapalenia gardła; pozaszpitalnego zapalenia płuc; stanów zaostrzenia przewlekłego zapalenia oskrzeli; ostrego zapalenia ucha środkowego; ostrego zapalenia pęcherza moczowego; ostrego odmiedniczkowego zapalenia nerek; bezobjawowego bakteriomoczu podczas ciąży; duru brzusznego i duru rzekomego; zakażeń żołądkowo-jelitowych; zakażeń skóry i tkanek miękkich; ropnia okołozębowego z szerzącym się zapaleniem tkanki łącznej; boreliozy (choroby z Lyme); eradykacji Helicobacter pylori; zakażenia związanego z protezowaniem stawów; zapobiegania zapaleniu wsierdzia.


Przeciwwskazania do stosowania leku to:

Przeciwwskazaniem jest uczulenie na jakikolwiek składnik preparatu.


Lek- nie może być stosowane z lekami takimi jak:

Przed zastosowaniem leku należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach.


Ciąża i karmienie piersią:


Możliwe skutki uboczne stosowania:

Uwaga! W przypadku wystąpienia skutków ubocznych leku należy skonsultować się z lekarzem. nadwrażliwość na amoksycylinę, inne penicyliny lub na jakikolwiek składnik leku. Przeciwwskazanie stanowi również wystąpienie w przeszłości żółtaczki lub zaburzeń czynności wątroby po zażyciu amoksycyliy lub kwasu klawulanowego oraz wystąpienie reakcji anafilaktycznej na inny lek β-laktamowy, np. cefalosporynę, monobaktam lub karbapenem.